19 Aralık 2015 Cumartesi

[OSEN MAKALESİ]


BIGBANG'in gücü ve etkisi bu yıl sonu yayılıyor.Onlar çeşitli anket ve ödüllerde 1 numaraya yerleşerek, 2015 yılının en parlak başarılarını elde eden erkek grubu olarak kabul ediliyorlar.
BIGBANG Korea Gallup'un düzenlediği en iyi şarkıcılar anketinde bir numarayı aldı.Korea Gallup Temmuz,Eylül ve Aralık ayları olmak üzere 13 ve 59 yaş aralığında ki 4200 kadın ve erkekle (Jeju Adası hariç) 2015 yılının içindeki favori şarkıcıları hakkında ülkede üç anket düzenledi (cevaplar serbestti).Ve sonuçlar 17'sin de yayınlandı.
Şaşırtıcı bir şey olmadı.BIGBANG bu yıl 'MADE' projesinden müzik parçaları yayınlamıştı.''BANG BANG BANG'' , ''LOSER'' , ''BAE BAE'' büyük müzik listelerine hükümetti.Bu deneysel şarkılar erkek gruplarının ayırt ediciliğini gösterdi.Dünya turunada çıktılar ve yurtdışında da iyi sonuçlar elde ettiler.
Ve ''BANG BANG BANG'' 2015 yılının en iyi şarkısı seçildi.''MADE'' serisinden ikinci single olan A'ya dahil olan bu şarkı,yoğun vuruşları ve bağımlılık yaratan ritimiyle BIGBANG'in kendi tarzına iyi uyum sağladı.MAMA 2015'te yılın şarkısı olarak seçildi,ve müzik videosu KPOP şarkıları arasında bu yıl en çok tıkı aldı.
BIGBANG'in bu yılda ki başarısı ''Yılın Sanatçısı'' ve ''Yılın Şarkısı'' gibi seromoninin iki büyük ödülünü kazandıkları 2015 MAMA'da sonuçlandı.Ayrıca ''Dünyaca favori sanatçı'' ve '' en iyi müzik videosu'' ödülünüde aldılar.


Üstüne üstlük,BIGBANG'ın bu yıl yaptığı başka başarılarıda var.''LOSER'' Fuse TV tarafından yayınlanan 2015'in en iyi 20 şarkısı listesine tek kpop şarkısı olarak girdi,Fuse TV '' Bu yıl yazın 8 şarkı tanıtan Kpop yeteneklileri BIGBANG için sembol bir yıl oldu.BIGBANG'in hip hop duygularını batırmasıyla karıştırılan heyecanlı bir yakalaması olan bu orta tempolu şarkı ... ''Loser'' hangi dili konuşuyor olursanız olun, sizi etkileyecek.
Facebook'ta,BIGBANG Kpop grupları arasında en yüksek rakam olan 10 Milyon 7,486 like aldı.Onlar çıkışlarını yapalı 10 yıl oldu,ve hala rekabetteler ve popülerler.Ve YG ENTARTAINMENT BIGBANG'in resmi sayfasında onların şükranlarını fanlarına göstermek için '' 10.000.000 BEĞENİ İÇİN TEŞEKKÜRLER'' yazılı bir afiş yayınladı.
ve BIGBANG şimdi Gaon Listesinin dijital satış şartlarında Ocak'tan Kasım'a kadar en üst sıraya geldi.Listeye göre,''LOSER'' kapsamlı dijital listede 4 hafta boyunca ilk sırayı elde etti..aynı zamanda ''BANG BANG BANG'' en çok indirilenlerde aynı dönemde üst sıradaydı.Eğer bu trend devam ederse,BIGBANG büyük olasılıkla 2015'in dijital satışlarında en üst sırada kalacak.
Gerçekten,BIGBANG bu sene kocaman bir başarı elde etti.Resmi ''Made'' albümleri daha yayınlanmadı,bu yüzden popülaritelerinin diğer yılda devam etmesi bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder